Augusztus 15-én kezdődhetnek a megyei bajnokságok. A különböző osztályok esetén (megye I, megye II, megye III) eltérhet a kezdési időpont, de augusztus közepén lehet a legkorábbi rajt. A bajnokságok előtt a szokásos kupaselejtezőket bonyolítják majd.
Bővebben itt a Fejér megyei szövetség tájékoztatása alapján (a kezdés egységes szokott lenni megyénként):
A tavalyi évhez hasonlóan bonyolíthatók le a klubváltások. Július 1-20 közötti időszakban szabadon igazolhatnak át a labdarúgók egyik egyesületből a másikba. Július 21-től is van lehetőség a focistáknak új helyre távozni, de már csak feltételekkel. Július 21 és augusztus 31 közötti intervallumban az átigazoláshoz az addigi klub jóváhagyása is szüksége.
"Az MLSZ ugyanis 1935-től fokozatosan vezette be a labdarúgás reformját, felállította a nemzeti bajnokságok rendszerét, megszervezték az NB I., NB II., NB III-at. AZ NB-s rendszer bevezetésével egyre inkább háttérbe szorultak a vidéki kerületi bajnokságok, Hatvanban is, Heves megyében is arra törekedtek a sportvezetők, hogy egyesületük bejusson az NB III-ba. Az MLSZ a módosított bajnokság rendszerét 1940 januárjában ismertette a sajtóban, miszerint a már 1935-től létező NB I., és NB II. mellé a következő idénytől bevezetik az NB III-at. Az ekkor kialakított variáció szerint ebben az osztályban külön Mátra-csoportot állítanak fel. Júliusban pedig szó volt arról, hogy az NB III-ba egy-egy egri és gyöngyösi, illetve két hatvani csapat, a HVSE és a HAC is bekerül.
Miután a HVSE a legjobbnak bizonyult a Heves megyei csapatok közül, így nem véletlen, hogy amikor augusztusban megtörténik az északi csoport sorsolása, Ungvár, Kassa, a nyíregyházi KISE és TVE, illetve Beregszász mellett ott van Eger /MOVE Egri SE/ és Hatvan /HVSE/, később Gyöngyös /Gyöngyösi AK/ csapata is.
Az első NB III-as fellépését 1940. szeptember 8-án játszotta Diósgyőrött a DIMÁVAG II. ellen, melyen 2:2 lett az eredmény. Az első NB III-as kezdőcsapat névsora: Pál – Robotka, Gáspár – Gálján, Bognár, Baráti – Cserényi, Csizmarik, Vinczka II., Barna, Varga. Az első bajnoki mérkőzésről készült tudósítás megjegyzi, hogy a HVSE végig egyenrangú ellenfele volt a DIMÁVAG-nak, az I. félidő 35. percében Gálján öngólt vétett, majd a szünet után 22 perc elteltével Vincze II. egyenlített. a 31. percben Turbéki találatával 2:1 a DIMÁVAG javára, majd öt perc múlva Csizmarik állította be a végeredményt. Ezen a mérkőzésen a HVSE-ből Pál, Gáspár, Csizmarik és Varga tűntek ki.
Az első hatvani NB III-as meccsre szeptember 15-én került sor, amikor a HVSE-PMTK mérkőzésen 1:0-ás félidő után 1:1-es döntetlen eredmény született. A hatvani gólt Vincze lőtte. A HVSE első győzelmét a következő mérkőzésen, október 31-én az SBTC II-vel szemben aratta 2:0-ra /Cserényi a 27., Vincze a 30. percben volt eredményes).
Viszont október 20-án Hatvanban a Losonc AFC 1:0-ra győzte le a HVSE-t. Ezután egy győzelem /10.27., Hálókocsi ellen 1:0/, majd egy döntetlen /11.03., III. Kerületi TVE, 1:1/. November 10-én sor kerül az első hevesi rangadóra, ahol is a GYAK-ot 3:0-s félidő után 7:0-ra győzi le! Góljainkat Tóth III., Vincze II., Varga és Vass rúgta. Ekkor a HVSE az 5. helyen szerepelt a tabellán.
November 17-én sor került a másik rivális, az egri MESE elleni találkozóra, Egerben. 1:0-s félidő után a HVSE Cserényi lévén egyenlített, majd Tóth 20 méteres lövésével megszerezte a győzelmet.
1941 májusából még egy szép eredmény: Gyöngyösi AK – Hatvani VSE 1:6 (1:1). HVSE: Pál – Csányi, Robotka – Barna, Bodnár, Varga – Vincze II., Tóth III., Cserényi, Váradi, Vass. Gólszerzők: Vincze (2), Cserényi (2), Barna, Tóth.
Végeredményben a HVSE megszerzi a 2. helyet, ezzel bemutatkozása az NB III-ban a többi hevesi csapathoz képest kiválónak mondható. Bár a ezután sorrendben csak az 5., illetve a 10. helyet szerzi meg a gárda, ám az 1941/42-es helyezése a legjobb vidéki csapatként aposztrofálja csoportjában, a jobb lehetőségekkel és nagyobb játékerővel rendelkező budapesti csapatok mögött. Természetesen a következő idényben szerzett 10. helyezés nem dicséretre méltó.
Ám ahogy mondani szokás, új szezon, új remények. s a HVSE élt is a lehetőséggel: 26 mérkőzésen szerzett 40 pontjával, és imponáló, 84:30-as gólaránnyal, első hevesi csapatként megnyeri az NB III-as bajnokságot! Sajnos ekkor a háború szele érinti hazánkat, az 1944-45-ös bajnokságokat ugyan még elindítják, de a hadiesemények miatt 1944 októberében befejezik. A HVSE ekkor a Fegyvergyár mögött a 2. helye állt."
A megye II. osztályú bajnok Lokomotív SE Hatvan 1995-ben
Álló sor, balról: Pádár Attila, Lukács Zsolt, Buzma Zsolt, Demeter Gyula, Balla Krisztián, Horváth Attila, Simon Tamás, Bodnár Sándor, Petlánovics Attila, Varga János intéző. Guggolnak, balról: Kis György edző, Dávid Tibor, Mezei Tamás, Czakó Tamás, Oldal Tamás, Jobbik Csaba, Becsáj László, Jobbik József.
Az 1994/95-ös szezon másodosztályú bajnokságát a Lokomotív SE nyerte, így feljebb léphetett a megyei élvonalba. A huszonöt évvel ezelőtti csapatból Buzma Zsolt és a csapatkapitány Czakó Tamás maradt a jelenlegi keret tagja. Soma gyűjtése.
A Lokomotív SE mellett többek között olyan kiváló klubok ünneplik idén a centenáriumukat, mint a holland SC Heerenveen, a baszk CA Osasuna, a lengyel KS Ruch Chorzów és SSA Jagiellonia Byalstok, az olasz Empoli FC és a Caglari Calcio, a brazil AD Portugese, a norvég Tromsö IL és itthonról az SBTC, a DMTK és a ZTE.
Péntek hajnalban a fővárosi Erzsébet téren az Ultras Vízművek és az Ultras Rákospalota egy-egy tagját egy verekedés során megkéselték. A fiatal ultrák olyan súlyos sérüléseket szenvedtek, hogy a helyszínen életüket vesztették. A késes támadót a rendőrség elfogta és őrizetbe vette. A két elhunyt áldozat 16 és 21 éves volt.
Őszinte részvétünk a hozzátartozóknak, barátoknak!
Felmerült, hogy a jövőben az nbII-ben is 33 forduló lenne (az nbI-hez hasonlóan), ami az eddigi 20 csapat helyett 12-12 egyesületet jelentene, két csoportra (kelet-nyugat) osztva. Változások lehetnek az nbIII-ban is. Az ugye köztudott, hogy az élvonalbeli klubok tartalékjai is a harmadosztályban szerepelnének az elképzelés szerint. E koncepció az eddigi három csoport (kelet, közép, nyugat) mellé egy negyediket is vízionál. A tervezésnél azonban közbelép a sivár valóság. A járvány, a gazdasági nehézségek miatt sorban mondanak le a feljutásról a megyei egyesületek. Szinte már biztos, hogy nem kell osztályozót, selejtezőt vívnia annak, aki a harmadosztályba vágyik. Elég lehet "csak" a licensz, a nevezés, és megfelelni a szigorú követelményeknek (pl fedett lelátó, bizonyos számú háttámlás szék a stadionban). Kérdés, hogy összejönne-e így négy csoportra való nbIII-as mezőny?
A drukkereknek is van lehetőségük az egyesületen keresztül feliratozott melegítőt beszerezni. Add le időben a rendelésed, mert néhány hónap átfutási idővel kell számolni!
Vége a bajnokságoknak, a pozíciókat befagyasztották!
Így a Loki marad a megye kettőben, hacsak nem lesz átszervezés. Az már korábban eldőlt, hogy a megye kettőből senki nem akar feljutni, mivel onnan egyik egyesület sem igényelt felsőbb osztályra licenszt. A megye egyből a Lőrinci VSC és az Egerszalók kért és kapott harmadosztályra érvényes licenszt, onnan vélhetően az LVSC kerülhet az NB3-ba vagy egyből, vagy osztályozó mérkőzés után.
Csak az nb1 folytatódik, a többi osztályt befagyasztották, a pillanatnyi állások során lesznek kijelölve a feljutók és a kiesők.
Eddig csak teniszben vagy pingpongban hallottunk labdaadogató gépről. Nos, már a fociban is feltaláltak egy ilyen eszközt. Praktikus lehet krízishelyzetben, amikor nem engedélyezettek a csoportos edzések.
Mivel a bajnokságok mérkőzéseinek 75%-át nem játszották le, így nem hirdethetnek végeredményt a jelen állás szerint. Az NBI-II-III-as osztályokban elképzelhető a folytatás.
Többek között olyan érdekességeket olvashattok a hatvani labdarúgásról a linkre kattintva, mint Otti bá győztes gólja az Üllői úton; Manolo hiába verte a dobot; a félbeszakadt Hatvani Lokomotív-Debreceni Lokomotív meccs; a Miskolci VSC ellen a bíró nem jött ki a második félidőre a fújolás miatt; gyalog jöttek le a salgótarjáni drukkerek, mikor Hatvanban játszottak; szurkolói incidensek.
A képekre kattintsatok a nagyításhoz! Jó szórakozást!